ARSi hüpikmüük

ARSi jõulueelne hüpikmüük toimub laupäeval 10. detsembril 2022 kell 11:00-17:00 ARS Kunstilinnakus (Pärnu mnt 154, Tallinn).

Legendaarse kunstikombinaadi tunnusürituseks kujunenud ettevõtmine toob publiku ette läbi aegade suurima valiku professionaalset tarbekunsti ja disaini. Kunstihuvilised saavad uudistada ja osta unikaalloomingut ning teoseid väiketiraazhidest, mille loojaks on nii ARSis tegutsevad kui ka valitud külaliskunstnikud. Hüpikmüügi alal ja avatud ustega ateljeedes osaleb tänavu oma personaalse väljapanekuga 84 autorit ja kaubamärki. Lisaks leiab ARS Tarbekunstigaleriist ja Showroomist teoseid veel 79 kunstnikult ja disainerilt.

Hüpikmüügi üheks tõmbenumbriks on traditsiooniliselt keraamika – nimelt tegutseb ARSis Eestis ainulaadne keraamikakeskus, mille uksed on 10. detsembril ka külastajatele avatud. Talvisesse pimedusse toovad valgust Anne Türni klaas-portselan-fiiber valgustid, õdusa meeleolu loovad nii Piret Kändleri brändi SUME kui Tiina Kaljuste ja Margit Terasmehe tarbevormid. Väljapanekust leiab Johanna Tamme uuenduskuuri läbinud keraamilisi ehteid, elava klassiku Viive Väljaotsa figuure ja Merike Halliku unikaalseid käsitsi vormitud portselanist ja kõrgkuumussavist töid – ja lisaks veel terve rea keskuses tegutsejate teoseid.

Ehtekunsti letist leiab nii juba tunnustatud kunstniku Anneli Tammiku uusima seeria kui noore Erle Nemvaltsi isikupäraseid ja mängulisi väärismetallist ehteid. Agnes Veski põhjamaisest loodusest inspireeritud kollektsiooni täiendab Kristiina Lauritsa mullast ja leivast loodud ning poolvääriskividega vääristatud ehete maagiline meelelisus. Traditsioonilisemat ehtekunsti esindavad Aino ja Keesi Kapsta oma autoriloominguga.

Klaasikunsti ilu jagavad Kai Kaljo oma sulatusklaasist ehte ja tarbevormidega ning Kersti Vaks originaaltehnikas klaasehete ja vormidega.

Tavapäraselt on rikkalik tekstiilikunsti pakkumine. Külmade ilmade ja kõrgete küttekulude vastu aitavad meie tarkade esivanemate eeskujul loodud KAPUKAD – 100% kohalikust lambavillast ja soojad kodusokid. Sallikalli pakub pehmet ja mõnusat elamust siidmohäärist sallide ja kampsunite näol. Rõivabränd TUUB toob letile uued ja vanad lemmikud. Siinkohal sobivad alternatiiviks I Λ I V I ainueksemplaridena loodud peamiselt monokroomsed rõivad, mida rikastavad tonaalsed detailid ja läbilõiked. Ja neile kontrastiks omakorda Piret Kuresaare naiselikumad ja traditsioonilisemad rõivad. Elna Kaasik pakub tarbetekstiile – tema sallid, linikud ja disainvaibad käsituft-tehnikas on leidnud tunnustust nii kodu- kui välismaal.

Loomulikult avaneb ARSi Hüpikmüügil ka meeleolukas ja mitmekesine pildimaailm – leidub nii maali, graafikat ja fotot kui eksperimentaalseid katsetusi.

Hüpikmüügi raames on avatud ka terve rida kunstnike ateljeesid ja töökodasid üle kogu maja. Nii saab näiteks Emma-Elfriide juures proovida käsitsi vilditud kübaraid, Margit Salk toob välja uued kleidid ja kudumid, Köitegaraazh IKIGI köidab maailma lugudega, mille peategelasteks on leidlikud ja jätkusuutlikud pabertooted. ARS Portselan müüb käsitsi maalitud portselani üksikesemetest serviiside ja suveniirideni välja. ARSi legendi Kersti Karu ateljeest saab kaasa osta keraamilisi pisivorme. Klaasikunstnik Maarja Mäemetsa Stuudios 106 toimub tuulutus, mille käigus otsivad uut kodu nii mitmetki põnevad leiud kastidest ja riiulitelt. Graafikakojas saab uudistada ja kaasa osta Eesti vabagraafikute Ühenduse liikmete teosed.

Tänavatoitu pakub õues The Dumpling Truck.

ARS on Eestis ja laiemaltki tuntud kvaliteetse tarbekunsti kaubamärgina aastast 1975. Tänane ARS on arenev kunstilinnak, kus tegutseb üle 100 kunstniku, disaineri ja loovettevõtte.

INFO KÜLASTAJALE
Hüpikmüük toimub ARSi peahoone (Pärnu mnt 154) uues keskuses 1. korrusel hästi ventileeritud ruumides (Projektiruum, Galerii 125, Stuudio 53 ja 98) ja hajutatult majaliste ateljeedes. Külastajate sissepääs nii hoovilt (korstna kõrvalt) kui linnapoolsest peauksest. Parkimine hoovil hüpikmüügi külastajale 2 h tasuta. Ühistransport: bussi- ja trammipeatus Kalev, rongipeatus Tondi.

Korraldaja info:
ARS Kunstilinnak
Jaanika Kikkas
+372 56651858
ars@eaa.ee