Perefestival

Perefestival toimub 23. juulil 2022 Türi rannas ja lauluväljakul. Türi vald korraldab noortekeskuse eestvedamisel üle-eestilist perefestivali, mille eesmärgiks on pakkuda lisaks heale kultuuri- ja spordiprogrammile ka põnevaid töötubasid, atraktsioone nii suurtele kui väikelastele. Kohapeal on ka avatud laadaala – lasteasjade turg “Eelista eestimaist”, taluturg OTT – ehk otse tootjalt tarbijale, käsitöölaat ja taaskasutuslaat ning Järvamaa turismivõimalusi tutvustav ala.

Kevadpealinn Türi on roheline linn Kesk-Eestis, kuhu on hea kokku tulla. Tule kas või rongiga. Türil toimub palju põnevat aastaringselt, kuid soovime kesksuvel kutsuda Türiga tutvuma kogu Eestit. Festivali ala asub Türi linna lauluväljakul, rannapargis ja järve ääres. Perefestival on ainulaadne festival, kuhu võib tulla kogu perega, sest tegevusi ja avastamisrõõmu jagub igas vanuses pereliikmele.

Lastealal astuvad üles tuntud klounid Piip ja Tuut, Airi Liiva “Laulupesa”Laululapsed, Vello Vaheri trikitöötuba, troll Poppy jpt.

Perefestivali muudab omanäoliseks roheline mõtteviis, taaskasutus ja eestimaisuse eelistamine. Festivalialal toimub mitmekülgne laat, kus külastaja võib leida perele head ja paremat.
TAASKASUTUSLAAT on mõeldud mänguasjade, beebitarvikute, lastemööbli, lasteriiete vms jagamiseks, müümiseks. Osalema on oodatud kõik soovijad-eraisikud.

KÄSITÖÖLAAT on mõeldud tutvustamaks kõiki häid Kesk-Eesti käsitöötegijaid. Tule osta ehetest kuni riiete, kauni kunsti või linnumajakesteni välja.

LASTEASJADE TURG EELISTA EESTIMAIST on suunatud Eestis toodetud kaupade, riiete, mänguasjade ja muude väikelastele mõeldud asjadega kauplemiseks. Peamine, et need on toodetud Eestis.

TALUTURG OTT- EHK OTSE TOOTJALT TARBIJALE on suunatud külastajale, kes hindab kohalikku toodangut väiketootjatelt, Eesti talunikelt, käsitöölistelt, kodukokkadelt jt ettevõtlikelt inimestelt, kes on tulnud omatehtud, küpsetatud, väärindatud või otse põllult saadud toodet müüma.
Perefestivalil on mitmed toitlustajad, jäätisemüüjad, karnevalikauplejad jne, kuid tulla võib ka oma piknikukorviga.

Koju ei pea jätma ka oma lemmiklooma, kuid tuleb tagada teiste külastajate heaolu ja turvalisus.
Sissepääs maksab (alates 2. eluaastast) 7 eurot külastaja kohta. Perepilet: kaks täiskasvanut ja alates 3 last 25 eurot. Seega suurperedele on pilet ikka 25 eurot (2 täiskasvanut ja 3-… last).

Festival on külastajale avatud 10.00-18.00.

Korraldaja info

Sulo Särkinen
info@perefestival.ee
+372 53088495