Kolmekuningapäeva laat

Kolmekuningapäeva laat toimub laupäeval, 6. jaanuaril 2024 kell 12:00-15:00 Haapsalu vanalinnas, Karja tänaval Kodaniketorni juures.

2024. aasta on kultuuririkkuse aasta, mis tutvustab Eestis elavate eri rahvaste mitmekesist kultuuri ja traditsioone ning Eesti oma unikaalseid kultuuriruume ja kogukondi.

Kolmekuningapäeva laat

Kolmekuningapäeva laat Haapsalu vanalinnas (varasema nimetusega Vene laat Haapsalu vanalinnas) on õigeusu jõulude tähistamise traditsioon aastast 2013.

Laadal pakutakse enamasti toidukraami ja talusaadusi – õunu, hoidiseid, suitsulihatooteid ja kala, kodust leiba ja pirukaid, hõõgveini ja kalja. Ei puudu ka muu toredus.

Laada olulisem osa on kultuuriprogramm. Peaesinejaks folklooriansambel Suprjadki Narvast. Lisaks tuleb Läänemaa tantsurühmade poolt esitamisele Eesti rahvatantsude pärimuspõimik. Kolmekuningapäeva laadal esinevad rahvatantsurühmad Haeska, West, Linnavurled, Tõrvik ja N.Õpsid. Tantsudeks on folkloorsed Eesti rahvatantsud ja seltskonnatantsud.

Veel esinevad traditsiooniliselt slaavi folklooriansambel Bõliina Haapsalust, mustlastantsijad Lehti Kostabi juhendamisel ning oodata on ka Ukraina rahvalaulude esitust kohalikult Ukraina kogukonnalt.

Korraldaja info:
janne@kultuurimaja.ee