Viljandi pärandusfestivali päranduspidu

Viljandi pärandusfestivali päranduspidu toimub 4.-5. oktoober 2024 Vaksali 4, Viljandi, 71020 Viljandi maakond.

UNESCO loovlinnade võrgustikku kuuluv Pärandilinn Viljandi korraldab 1.-5. oktoobril rahvusvahelise Viljandi pärandusfestivali, mis ühendab pärandkultuuri, hariduse ja kestlikkuse. Festivali raames toimub mitmeid eriilmelisi sündmusi: konverentsid, meistriklassid, kunstiprojektide esitlemised ning suurejooneline päranduspidu.

4.-5. oktoobril toimuva hariva ja meelelahutusliku päranduspeo eesmärgiks on tutvustada laiemale publikule Eesti vaimse pärandi parimaid palasid ning innustada kasutama pärandis leiduvaid teadmisi, oskusi ja praktikaid meie tänaste probleemide lahendamisel. Päranduspeo südameks on pärandoskuste ja vaimse kultuuripärandi nähtuste esitlusele pühendatud näituse- ja messiala Viljandi spordihoones, Pärimusmuusika Aidas ja seda ümbritseval alal. Koos samal ajal toimuva pärandusfestivali ja Pärimusmuusika Lõikuspeoga muutub Viljandi selleks nädalavahetuseks terveks Eesti kultuuripärandi pealinnaks.

Viljandi pärandusfestivali päranduspidu:
Reedel, 4. oktoobril kell 11:00-18:00
Laupäeval, 5. oktoobril kell 10:00-17:00

Päranduspidu kutsub osalema käsitöömeistreid, pärimusmuusikuid, -tantsijaid, jutuvestjaid, vaimse kultuuripärandiga seotud kogukondi, muuseumite ja haridusasutuste esindajaid, et jagada ja tutvustada oma kultuuripärandiga seotud teadmisi, oskusi ja loomingut. Oodatud on esitlused, näitused, avatud töötoad, loengud, meeleolukad võistlused ja muud igas eas publikut kaasa haaravad tegevused. Ettepanekud võiks keskenduda vaimse kultuuripärandi nähtustele, pärandoskustele ja -toitudele, kohalike loodusmaterjalide väärindamisele ning samuti parandamisele, taas- ja uuskasutusele. Teretulnud on ka pärandil põhinevate toodete, teenuste ja toidu müük.

Viljandi pärandusfestival 2024 kuulub Tartu 2024 kultuuripealinna programmi ning seda korraldavad Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ja Eesti Pärimusmuusika Keskus koostöös Bonifatiuse Gildi, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu, Eesti Rahvakultuuri keskuse ja UNESCO loovlinnade võrgustikuga. 

Korraldaja info:
Kätrin Hanschmidt
Päranduspeo korraldusjuht
+372 58147783
bonifatiusegild@gmail.com
Registreerimisvor