Viljandi Hansalaat / Viljandi Hansapäevad

Viljandi Hansapäevad toimuvad 7.-9. juunil 2024 Viljandis. Viljandi Hansalaat toimub 8.-9. juunil 2024.

Viljandi Hansapäevad toimuvad juunikuu alguses Viljandi vanalinna tänavatel. Kahel päeval täidab vaikse Lõuna-Eesti väikelinna hansaajastu elu ja melu ning Viljandist saab suure keskaegse kaupmeesteühenduse maailma naba.

Külalistele kaugelt ja ligidalt pakub Viljandi uhket kultuuriprogrammi ja rikkalikku kaubavalikut Hansalaadal.

Viljandi Hansalaat vanalinna tänavatel toimub:
Laupäeval, 8. juunil kell 10-18
Pühapäeval, 9. juunil kell 10-15

Kauplemine Viljandi lauluväljaku juures toimub:
Laupäeval, 8. juunil kell 10-19
Pühapäeval, 9. juunil kell 10-18

Viljandi Hansalaat ja hansapäevad

Sellel aastal on Hansapäevade programmis väikesed muudatused. Kohvikuöö toimub tavapärase reede õhtu asemel laupäeva õhtul. Laupäeval, 8. juunil toimub Viljandi lauluväljakul Viljandimaa tantsupidu ja pühapäeval, 9. juunil toimub sealsamas Lõuna-Eesti memme-taadi pidu.

Bonifatiuse Gild MTÜ korraldab ka käesoleval aastal Viljandis Hansalaata täis keskaegset melu, koos muusikute ja kauplejatega. Juba 31. korda toimuvale traditsioonilisele suvealguse pidustusele on oodata mitmekesist esinejate programmi, põnevaid tegevusi ja töötubasid, palju naeru ja lusti ning rikkalikku kaubavalikut, mille on kõikide rõõmuks kohale toonud kauplejaid lähemalt ja kaugemalt. Sellel aastal on taas laada sees lavad põnevate esinejatega, spordiprogramm, kunsttükkide tänav, kohvikuöö, laste- ja noorte ala, Pärandilinna ala, programm kultuuriklubis WIMKA ning hansapäevadele kohane keskaja ala, kus on võimalik kuulata vanamuusikat, osaleda töötubades ja kaubelda keskaegsel turul.

Viljandi Hansapäevad toimuvad juunikuu alguses Viljandi vanalinna tänavatel. Kokku kolmel päeval täidab vaikse Lõuna-Eesti väikelinna hansaajastu elu ja melu ning Viljandist saab suure keskaegse kaupmeesteühenduse maailma naba. Pidustused algavad juba reedel, kuid Hansalaat toimub laupäeval ja pühapäeval.

Asukoht:

Kauplejate registreerimine Viljandi Hansalaadale toimub 15. jaanuar – 06. mai

Korraldaja info:
Bonifatiuse Gild MTÜ
www.bonifatiusegild.ee
bonifatiusegild@gmail.com
+372 58147783
Registreeri kauplejaks