Viljandi Hansalaat / Viljandi Hansapäevad

Viljandi Hansalaat toimub 3.-4. juunil 2023 Viljandis.

Viljandi Hansalaat ootab külastajaid tavapäraselt kahel juunikuu alguse päeval (3. ja 4. juuni 2023), mil vaikse Lõuna-Eesti väikelinna täidab hansaajastu elu ja melu ning Viljandist saab suure keskaegse kaupmeesteühenduse maailma naba. Külalistele kaugelt ja ligidalt pakub Viljandi uhket kultuuriprogrammi ja rikkalikku kaubavalikut Hansalaadal.

Viljandi Hansalaat

Bonifatiuse Gild MTÜ korraldab ka käesoleval aastal Viljandis Hansalaata täis keskaegset melu, koos muusikute ja kauplejatega. Juba 31. korda toimuvale traditsioonilisele suvealguse pidustusele on oodata mitmekesist esinejate programmi, põnevaid tegevusi ja töötubasid, palju naeru ja lusti ning rikkalikku kaubavalikut, mille on kõikide rõõmuks kohale toonud kauplejaid lähemalt ja kaugemalt. Sellel aastal on taas laada sees lavad põnevate esinejatega, spordiprogramm, kunsttükkide tänav, kohvikuöö, laste- ja noorte ala, Pärandilinna ala, programm kultuuriklubis WIMKA ning hansapäevadele kohane keskaja ala, kus on võimalik kuulata vanamuusikat, osaleda töötubades ja kaubelda keskaegsel turul.

Viljandi Hansapäevad toimuvad juunikuu alguses Viljandi vanalinna tänavatel. Kokku kolmel päeval täidab vaikse Lõuna-Eesti väikelinna hansaajastu elu ja melu ning Viljandist saab suure keskaegse kaupmeesteühenduse maailma naba. Pidustused algavad juba reedel, kuid Hansalaat toimub laupäeval ja pühapäeval.

Asukoht:

Korraldaja info:
Bonifatiuse Gild MTÜ
www.bonifatiusegild.ee
bonifatiusegild@gmail.com
+372 58147783