Vastseliina valla üheks suurürituseks on igal aastal toimuv Maarahva Laat. Jaanipäevaeelsele nädalavahetusele ei planeeri vastseliinlane suuri tegemisi. See on aeg, mil iga kohaliku kalendris on olulisim sündmus. 18.-19. juuni 2022.

Vastseliina laat on kui laps, kes on sündinud armastusest. Armastusest oma kodupaiga vastu. Hingejõust, mille on korraldajatele andnud oma juurte tunnetamine. Tahtmisest oma kodukohta ka teistele tutvustada. Laat on eelkõige kauplemise koht, samas on see ka soodne võimalus igale ettevõtjale oma toodangu tutvustamiseks ja kontaktide loomiseks. Oluline osa on käsitööl. Kauplemisele toob vaheldust mitmekülgne kultuuriprogramm: esinemised, kunstinäitused, spordivõistlused.

Vastseliinlane on maainimene, talle on lähedane loodus ja maaga seotu. Seetõttu on see laat eelkõige maarahvale mõeldud. Aukohal on käsitöö ja talunike toodetu ning kõik maalähedane ja maainimesele vajalik. Kuid pettuma ei pea ka teistsuguste huvidega inimene: laada kirevas kaubavalikus leidub kõigile midagi meelepärast ja peale olmerõõmu pakuvad hingekosutust kunstinäitused ning hulgaliselt esinejaid kodu- ja välismaaltki.

Kahel päeval saate nautida esinejaid meilt ja mujalt. Elav muusika ja kultuuri kaheks päevaks. Köievedu üle Piusa jõe. Laadaprogramm. Lasteala.

Asukoht

Vastseliina on alevik Võru maakonnas Võru vallas. Asub Piusa jõe ääres, Venemaa ja Läti piiri lähedal.

Korraldaja info

Ivar Traagel
vastseliina.laat@mail.ee
+372 50 96 301
www.maarahvalaat.ee