Varnja Kalalaat

Varnja Kalalaat toimub laupäeval, 27. aprillil 2024 kell 9:00-15:00 Varnja vanausuliste palvela ja Varnja sadama vahelisel tänavalõigul.

Kala, kalasaadused, kalapüügivarustus, kohalik Peipsi toit, käsitöö, istikud jpm. Kalaõpitoad täiskasvanutele ja eraldi lastele, kalasaadused Pepsi äärest ja mujalt Eestist. Avatud Varnja sadam, meeleolu loob elav muusika. Kohalik toit. Käsitöö. Kohaliku toidu ja istikute-lilletaimede müüjad. Üritus on külastajatele tasuta!

Traditsiooniliseks saanud Varnja kalalaat toimub Peipsi ääres Varnja alevikus aprilli viimasel laupäeval. Piirkond on tuntud vanausuliste kogukondade ning kalurikülade poolest. Kalalaat hoiab Peipsi kalurikultuuri au sees ning koostöös teiste ettevõtmistega on laienenud suuremaks kalakultuuri tutvustavaks ürituseks.

Ka tänavu toimub samal ajal Varnja sadamas avatud kalasadamate päev ning Sibulatee piirkonnas Kalapuhvetite päev, et tutvuda ja maitsta piirkonna kaladest valmistatud hõrgutisi.

Kalalaevaga sõidud Peipsi järvel. Kutselise kalanduse ja sadama töö tutvustamine. Ponisõidud ja koduloomaaed patsutamiseks ja paitamiseks Tamme Ratsutalult.

Programmis tegevused lastele ja peredele, elav muusika ning külastajatele on üritus tasuta.

Asukoht:

Korraldaja info:
peipsitulevik@gmail.com