Valgejõe laat

Valgejõe laat toimub kolmapäeval, 1. mai 2024 kell 10:00-18:00 Valgejõe Veinivillas.

1. mail tulevad taas kokku Valgejõe ümbruskonna kauplejad, vanasõidukid ja veinihuvilised.

Valgejõe laat

Toimub traditsiooniline Valgejõe laat, Avatakse Eesti Veinitee hooaeg ja Valgejõe Veinivillas saab osaleda tasuta ekskursioonidel ning samuti toimub Valgejõe viies vanade sõidukite näitus-sõit.

Laadal saab näha, maitsta ja kaasa osta kohalike kaupmeeste koduhoidiseid, vanakraami ja muid isetehtud asju. Osade juures saab maksta ka kaardiga aga sularaha on kindlaim variant endale midagi meelepärast soetada. Laat toimub 10.00-18.00.

Kauplemiskoht on tasuta, kraam peaks olema võimalikult kohalik.

Kell 12:00-16:00 toimub vanasõidukite näitus-sõit, iludusvõistlus ja häälekonkurss. Ehk vahemikus 12-16 on võimalik kõigil huvilistel vanasõidukeid Valgejõel tasuta vaadata ning alates kella neljast sõidavad nad ekskursioonile.

Toimub ka Eesti Veinitee hooaja avamine ning üle Eesti on avatud 21 veinimaja 23st. Valgejõe Veinivillas toimuvad tasuta ekskursioonid veinitootmisesse igal täistunnil vahemikus 10:00-18:00.
Väikese piletiga saab kohalikku toodangut degusteerida ja ka kaasa osta. Lastele toimuvad väikese piletiga käsitöölimonaadide degustatsioonid. Avatud on ka vabaõhurestoran, kus süüa teeb kahes Michelini tunnustusega restoranis töötanud Sander Lamus.

Asukoht:

Korraldaja info:
allan.alakyla@gmail.com.