UMA MEKK Suurlaat

Uma Mekk XIII Suurlaat toimub Võru linna keskväljakul 8. oktoobril 2022 kell 10.00–15.00.
UMA MEKK laadale tullakse kauplema eelkõige Vana-Võrumaal ja selle lähiümbruses kasvatatud talutoodanguga.

Kohal on 120 kauplejat ning külastajal on võimalik enda talvevarud ja toidukotid täita hea ja parema kohaliku kraamiga. Jätkame eelmisel aastal alustatud traditsiooni ning laadal on eraldi ala Maheturule! Esindatud on ka kohalik käsitöö. Tule ja naudi mõnusat sügisilma ning laadamelu Võrus.

Laadameeleolu aitab luua lõõtsamuusika ning elav tuli. Kohal on Võru linnapea, kes valmistab UMA MEKK toorainest pannkooke. Talupidajate Liit pakub ehtsat suurma putru (mulgiputru) ning toimuvad ka erinevad õpitoad.

Kõigil huvilistel on võimalik võtta osa sõira valmistamise töötubadest ning lisaks saab kohapeal meisterdada vahvaid kõrvitsalaternaid! Erilist rõhku pöörame kohalikele tegijatele ning päeva jooksul tutvustame erinevaid UMA MEKK müüjaid ning nende toodangut. Igal UMA MEKK märgiga toote ostjal on võimalus osaleda loosimises ja võita 100 euro väärtuses UMA MEKK tooteid!

Laadapäeva lõpetab parimate valimine – valime välja parima laadakaupleja, parima UMA MEKK toote ning parima mahetootja.

UMA MEKK on Vana-Võrumaa päritoluga toidu kaubamärgis, mille eesmärk on tunnustada piirkonna põllumeest, ettevõtjat, toidutootjat.

Korraldaja info

uma.mekk@gmail.com
+372 5282139