Tartu loodusmaja taimelaat

Tartu loodusmaja perepäev “Taimede lummus” koos kõigile avatud taimelaadaga toimub laupäevaö 20. mail 2023 kell 10:00-13:00.

Loodusmajas sees tähistame saabuvat rohelist taimekuud – käes on aeg, kui kõik läheb lehte, õitseb ja kasvab imekiirusel! Mängime lillede otsimise mängu, meisterdame ise õisi ja taimi ning uurime mikroskoobiga põnevat õietolmu. Avatud on ka loomatuba ja talveaed.

Õues, maja ees toimub taimelaat – kõik taimehuvilised on oodatud ise müüma ja ostma! Registreerimist ei ole – võta lihtsalt kaasa enda uut kodu otsivad taimed, midagi “letiks” murule ja istumise alla kui soovid ning vahetusraha. Omakasvatatud toidu- ja ilutaimi müüvad ka loodusmaja õpilased.

Külas on Põllumajandus- ja toiduameti ja Maaelu Teadmuskeskuse telk, kes selgitab taimede müügiga seotud taimetervise reegleid ja annab vajadusel head nõu. Loodusmaja pargis laiub lisaks taimetervise rada, mida mööda seigeldes saab taimetervise kohta õppida.

Perepäev on osa suuremast Taimetervise nädalast, mis toimub 12.-20.05. Perepäeva osalustasu majas 3€, õues taimelaat avatud kõigile. Perepäevade toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

Korraldaja info:
Liisgren Pärnsalu
liisgren.parnsalu@tartuloodusmaja.ee
Koduleht