Tartu disainipäev

Tartu disainipäev toimub pühapäeval, 9. juunil 2024 kell 11:00-16:00 Antoniuse Õues (Lutsu 3-5, 51006 Tartu).

Tartu Loomemajanduskeskus ja Estonian Fashion Festival kutsuvad Tartu disainipäev Antoniuse õue. Päeva raames toimub ka disainiturg, mis on pühendatud päranddisainile.

Tartu disainipäev

Tartu disainipäev toob kokku Tartu ja Tartumaa loomeinimesed: disainerid, käsitöömeistrid ja kunstnikud. Üritus toimub Estonian Fashion Festivali ja Tartu Loomemajanduskeskusega koostöös Antoniuse õuel. Disainipäev kuulub ka Estonian Fashion Festivali programmi.

Disainipäeva suuremaks eesmärgiks on tutvustada Tartu ja Tartumaa disainereid ning käsitöömeistreid, kelle loomingus põimuvad nii pärimus, disain ja jätkusuutlikkus. Disainipäeva juht ja DJ on Jalmar Vabarna.

Tartu Disainipäeva raames toimuvad erinevad töötoad. Päeva saadab lavaprogramm, mis sisaldab arutelusid teemal, mis on täpsemalt päranddisain ja mis hetkest võib käsitööst saada disain. Disainiturg „ Pühendusega päranddisainile” kestab terve päeva. Avatud on ka Antoniuse õue meistrite stuudiod. Kohal on väiketootjad, kes pakuvad head ja paremat söögipoolist.

Disainipäeval tutvustatakse Tartu linna ja Tartumaa omanäolisi ja põnevaid disainereid. Olulisel kohal on selles päevas ka käsitöö ja disainioskuste õpetamine. Päeva raames pakutakse põnevaid õpitubasid, mis annavad infot jätkusuutlikust ja kestlikust maailmavaatest ning julgustavad osalejaid ka ise looma

Tegemist on Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi (EAFRD) toetuse abil elluviidava tegevusega. Projekti toetab LEADER-programm. Disainituru elluviimist kaasfinantseerib Tartu linn.

Korraldaja info:
Tiina Andron
HOPP DISAIN poe juhataja
tiina@lmk.ee
+372 5285574