Talupäev, lambapäev, eesti hobuse päev

Talupäev, lambapäev, eesti hobuse päev toimub 13. augustil 2022 kell 12:00. Rahva lemmik talupäev ehtsate talutöödega ja -loomadega tuleb taas.

Kus mujal saad ühe päevaga nii palju maaelulisi töid nagu rehepeks, kooditamine, rabamine, rukkilõikus, sepatööd, laastulõikamine, laastutööd, propside koorimine, saagimine, linatööd, villatööd ja üht-teist veel.

Kas oled varasemalt näinud kõigi nende tööde tegemisi? Kas tead, mis tööd need on? Igal juhul tasub tulla osa saama. Lambakasvatajad toovad kohale oma parimad tõuloomad 🐏 ja pakuvad huvilistele erinevaid lambateemalisi tegevusi, nt lamba kaalu äraarvamise võistlus, villakottide viskamine, pügamine, laste joonistusvõistlus.

Eesti hobuse kasvatajad on sel päeval samuti Kurgjal oma uhkeid loomi näitamas ja võistlemas. Kohalikud meistrid toovad taluturule oma parima kauba, kindlasti leiad valikust midagi põnevat!

Muusikalise meeleolu eest hoolitseb Airi Allvee ja Lavassaare Trio.

Piletid: täispilet 10 €, lapsed 9.-16.a 7 €, lapsed kuni 8.a. tasuta. Kasuta võimalust saada osa taluloomi ja -töid ning head kraami ja muusikat täis päevast.