Tallinna jõuluturg

Tallinna jõuluturg toimub 1. detsember 2023 – 7. jaanuar 2024 Tallinna Raekoja platsil. Jõuluturg on avatud iga päev kell 10:00-20:00. Kuumad joogid kuni kella 22:00 (reedel ja laupäeval kuni kella 23:00).

tallinna jõuluturg

Tallinna Raekoja platsil toimuval muinasjutulise hõnguga Jõuluturul on kõik võimalik! Traditsiooniliselt on jõuluturu ehteks ja keskpunktiks jõulupuu, mis peab tänavu juubelit: 580 aastat tagasi, 1441. aastal, püstitati just Tallinna Raekoja platsile Euroopa esimene jõulupuu.

Elav jõulumaa on dekoreeritud kuuskede, jõulukaunistuste ja tuledega. Kaupmehed pakuvad laias valikus käsitööd ja eestipäraseid jõulusööke verivorstist ja hapukapsast kuni piparkookide ning keha soojendavate jõulujookideni. Pisemaid rõõmustavad karussellid, südame teeb soojaks mitmekesine jõuluprogramm.

Hea uudis lastele – lisaks kahele karussellile on saabunud ka kolmas. Jõulurongi asemel sõidutab sel aastal vanalinnas reisijaid nüüd kahekorruseline jõulubuss. Nagu ikka, on Jõuluvana majakese küljes postkast, kuhu Jõuluvana kirju ootab, nii kingisoovide kui lihtsalt heade soovidega.

Jõuluturg on sel aastal suunatud eelkõige kohalikele, mistõttu on toidu- ja joogivalik tavapärasest suurem. Traditsiooniliste maitsete kõrval võib leida ootamatuid, kuid üdini kohalikke jõulumaitseid. Avatud on toiduletid, kus saab end täis süüa tuntud ja toekaid jõuluroogasid nagu seapraad ja hapukapsas, aga ka erinevaid vorste alates tatrast ja verivorstidest kuni peente lambaliha grillvorstideni. Taimetoitlastele on nüüd saadaval toitev läätse-kikerhernesupp.

Käsitööglögide tõttu laienenud glögivalik esindab uudseid ja ootamatuid maitseid. Kuumad joogid, nii alkohoolsed kui ka mittealkohoolsed.

Jõulumoosid, juustu- ja pannkoogimoosid, näiteks pirni-ingveri moos või käbimoos, on kõik valmistatud käsitsi. Jõulumaitseid jätkavad jõhvikate ja köömnetega maitsestatud käsitööleivad, jõuluküpsised ja jõuluteemalised ekleerid ning kuumad pontšod šokolaadikastmes. Tallinna jõuluturul on nüüd esmakordselt vahvlikiosk.

Piparkoogimaailmas on suuri uuendusi – lisaks tavalistele, tuntumatele piparkookidele on valmimas käsitööna valminud piparkoogid, mis annavad kunstiteose tehnilise taseme.

Asukoht

Korraldaja info

info@christmasmarket.ee
+372 508 9771

Foto: christmasmarket.ee / Sergei Zjuganov