Räpina Hea Kodu Päevad

Räpina Hea Kodu Päevad toimuvad 25.-26. mai 2024 Räpina linnas.

2024. aasta maikuus muutub Räpina tõeliseks kodukujundus- ja kultuurimekaks, kus avastamisrõõmu jätkub nii noorematele kui vanematele külastajatele! Eesti puitehituse pärandkultuuri nädal toob siia palkmajaehitajate konverentsi ja meistrivõistluse, millest võtavad osa oma ala asjatundjad üle maailma. Töötubades ja seminaridel saab head nõu maja ehitamise ja säästva renoveerimise kohta ning ka oma ehitusoskusi lihvida.

Rahvusvahelisel aiandusvõistlusel Horty Challenge saab kaasa elada Eesti ja Euroopa noortele aednikele ning Räpina aianduskooli juhendamisel ka ise näpud mulda pista.

Räpina Hea kodu päevadel ootab laat eheda kohaliku toodanguga, harivad õpitoad ja meeleolukas kultuuriprogramm. Üles astuvad rahvakunstikollektiivid ja klassikalised muusikud Eestist, Lätist ja Saksamaalt. Me ei unusta ka külastajate tervist ja heaolu: kutsume kõiki Räpina sadamasse veesporti nautima, ühissimmanile jalga keerutama ning kodukohvikutesse kohalikke maitseelamusi kogema. Ehk leiad just vanaemade retseptisahtlist oma uue lemmikroa?

Äratame ellu esivanemate ehitustraditsioonid ja jagame Räpina aianduskooli teadmisi, et neist saaksid kasu nii lähemad kui kaugemad külalised. Esinejad Euroopast ja mujaltki rikastavad omakorda kohalikku kultuurielu ja kodukujundusmaastikku. Räpinas seome kõik need kogemused üheks kirevaks tervikuks, mis aitab edendada koostööd ja kogukonnatunnet nii omakeskis kui ka sõpradega välisriikidest.

Räpina Hea Kodu Päevad on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.