Piiriveere sibula ja kala päev

Piiriveere sibula ja kala päev toimub laupäeval, 7. oktoobril 2023 kell 10:00-16:00 Eesti Vabaõhumuuseumis ( Vabaõhumuuseumi tee 12, Haabersti linnaosa, Tallinn).

Oktoobris tähistame Eesti Vabaõhumuuseumis Piirivere sibula ja kala päeva ning seto mihklipäeva. Kutsume kõiki osa saama setude ja vanausuliste lõikusaja pidupäevast!

Kuna mõlemad rahvakillud on kuulsad köögivilja kasvatuse ja kalapüügi oskuse poolest toimub laat, kust on võimalik kaasa osta parimat Peipsi sibulat, kala ja muud head-paremat. Vabaõhumuuseumi Peipsivene majas ja Setu talus saab tutvuda Peipsiveere ja setu toidukultuuri ning käsitööga.

Kui sügisesed põllutööd ja karjaskäimine on lõppenud tuleb seda väärikalt tähistada. Sibula ja kala päeval saab osa setude ja vanausuliste lõikusaja pidupäevast. Kuna mõlemad rahvakillud on kuulsad köögivilja kasvatuse ja kalapüügi oskuse poolest toimub laat, kust on võimalik kaasa osta parimat Peipsi sibulat, mitmesugust kala ja muud head-paremat. Eesti Vabaõhumuuseumi Peipsivene majas ja Setu talus saab tutvuda Peipsiveere ja setu toidukultuuri ning käsitööga.

7. oktoobril on avatud nii vabaõhumuuseumi peavärav kui ka tagumine värav (ca 1 km Kakumäe suunas).

Muuseumisse toovad bussid nr 21 ja 21B (lähim bussipeatus setu talule ja peipsivene majale on Õismäe raba). Muuseumist kesklinna suunas viivad bussid nr 41 ja 41b.

Autoga on võimalik tasuta parkida nii peavärava parklas kui ka muuseumi tagumises parklas.

Korraldaja info:
Eesti Vabaõhumuuseum
+372 6549100
info@evm.ee