Peipsi Toidu Tänav 175 km

Peipsi Toidu Tänav 175 km toimub 17.-18. augustil 2024.

Ajutised restoranid sadamates ja maantee ääres, avatud koduõued ja rahvamajad loovad mitmekülgse toidutee, mille kaudu saab nautida kohalike maitsete mitmekesisust ning kultuuri. Peipsi toidutänav kulgeb mööda Peipsi järve kallast alates Vasknarvast ja ulatudes Saaboldani Setomaal.

Peipsi Toidu Tänav 175 km

Kõik, mida näete ja maitsete, on ehe, päris ja naturaalne! 2024. aasta 17. ja 18. augustil toimuv suursugune Peipsi toidufestival toob külastajateni 45 kahepäevarestorani, mis ulatuvad 175 km pikkuselt. Need restoranid pakuvad roogi, mis on inspireeritud Peipsi järvest, kohalikest põldudest, metsadest, soodest ja rabades kasvavast rikkalikust loodusest. Festival “Peipsi Toidu Tänav 175 km” laiendab sel aastal oma kultuurilist mõõdet, pakkudes mitmeid töötubasid. Saab õppida kohalikku toidukultuuri, leida inspiratsiooni uuteks retseptideks ning avastada uusi ja huvitavaid toiduvalmistamisviise.

Peipsi Toit on kõik see, mida piirkonnas kasvatatakse, mida annavad järv, metsad, põllud, rabad, sood. Mitmekülgne, erinevaid kultuure kaasav, traditsiooniline ja samas ka uus. Peamiseks väärtuseks siinsed inimesed, kes vääristoidu lauale toovad.

Peipsi Toidu Tänav 2023 kaart:

Korraldaja info:
Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ
maitseelamuse.koda@gmail.com
+372 534 60078