Mulgi pidu “Midrilinnu pesä” käsitöömeistrite laat

Mulgi pidu “Midrilinnu pesä” käsitöömeistrite laat toimub laupäeval, 10. juunil 2023 algusega kell 12:00 uhiuues Mulgi Elamuskeskuses.

Üles astuve laulje, tantsije, rahvamuusigu Mulgimaalt, pidu jakkup simmanige! Mulgi perepäev – kultuuripesä, lastekava, loomaaid, jõuproovi ja pallu muud.

Mulgi peo ajakava:
Kell 12.00 avatakse väravad, alguse saab Mulgi perepäev
Kell 13.00 alustavad kultuuripesad
Kell 17.00 Mulgi peo kontsertetendus
Kell 19.00 Simman

Mulgi peol saavad külalised Mulgi kultuuriga tutvust teha eriti lähedalt. Päeva esimene pool on täidetud minikontserdite ja ülesastumistega kultuuripesades, neist mitmetes on võimalik ka ise kaasa lüüa ja õppida selgeks mõni vahva mulgi tants või nali.

Mulgi pidu Midrilinnu pesä käsitöömeistrite laat

Lisaks kultuuripesadele jagub peopäeval tegevust nii suurtele kui väikestele. Peoalal toimub traditsiooniline käsitöömeistrite laat, süüa saab head mulgipärast toitu ja kaasa väärt nõuandeid hõrgutiste valmistamiseks. Külastajaid oodatakse osalema töötubades ja mulgilikes mõõduvõtmistes ning pere pisemate rõõmuks on kohal miniloomaaed. Ära ei unustata ka kirjanduse- ja kunstisõpru, kellele on mõeldud kunstiprogramm ning raamatupesa.

Mulgi peo kulminatsioon on suurejooneline kontsertetendus, mis annab pärimuslikule mulgi kultuurile uue kuue. Laval näeb nii tantsijaid, lauljaid, soliste kui ka rahvamuusika orkestrit. Kontsertetendus jutustab loo lootusest, armastusest ja toetusest, mida annavad ja vajavad nii meie lähedased pereliikmed, kui ka inimesed, kes elavad meiega ühises kultuuriruumis.

Mulgi peo näol on tegemist suurepärase võimalusega olla üks esimestest, kes saab sisse vaadata uhiuude Mulgi Elamuskeskusesse. Mulgi Elamuskeskus on kolme Mulgimaa omavalitsuse – Mulgi, Viljandi ja Tõrva valla- ühiselt loodud keskus, mis koondab mulgi kultuuri, infot, tooteid, teenuseid ja sündmusi.

Sissepääs esinejatele ja kuni 16-aastastele (k.a) tasuta, täispilet 15€.

Korraldaja info:
Giia Timpson
+372 56981116
ritsukulakeskus@torva.ee