Mihkli laat

Niisama kindel kui aamen kirikus on see, et iga aasta juulikuu kolmandal laupäeval viivad tolmused teed kauplejad ja ostjad Mihklisse laadale.

Oleme üheskoos oodanud laada toimumist juba viimased kaks suve, kuid nähtavasti pole see piirangute tõttu võimalikuks osutunud. Anname Teile teada, et teeme omaltpoolt kõik selleks, et Mihkli laat 32 toimuks ikka juulikuu kolmandal laupäeval, sedapuhku 16. JUULIL 2022.

Mihkli laat taaselustati 1989. aastal ja on järjepidevalt tegutsenud tänaseni. Ajalooliselt on laat toimunud Mihklipäeval sügisel, kus kaubeldi nii loomade kui ka põllusaadustega. Tänapäevalgi on eelistatud koduloomad ja põllumajandustoodang, lisaks veel käsitöö.

Alati on hea meeles pidada, et Mihkli laat toimub juulikuu kolmandal laupäeval Mihkli külas Koonga vallas Pärnumaal. Laadaline leiab koha lihtsalt üles iidse Mihkli kiriku järgi, millest ei saa märkamata mööda sõita. Laat pakub nii kultuuriprogrammi kui rahvasporti. Unustatud ei ole ka lapsed. Oma toodangut näitama ja kauplema tullakse üle Eesti.

Eriliseks muudab Mihkli laada ehtne külalaada õhkkond, kes käinud on, tuleb aina jällegi! Mihkli laat on üks suuremaid Eestis ja kes kord juba tee on sinna leidnud, tuleb ikka tagasi.

Asukoht

Korraldaja info

mihklilaat@gmail.com