Mardilaat

Mardilaat on Eesti käsitöö laulupidu. Mardilaat toimub traditsiooniliselt Tallinnas Saku Suurhallis iga aasta novembri teisel nädalalõpul. Mardilaat toimub 9.–11. november 2023 Saku Suurhallis.

Mardilaat on avatud:
Neljapäeval, 9. november kell …

Reedel, 10. november kell …

Laupäeval, 11. november kell …

Mardilaadal esitletakse ja müüakse Eesti parimat käsitööd. Kogu messi vältel toimuvad töötoad käsitöögurmaanidele ja amatööridele ning töötoad lastele. Õpetajad on Eesti parimad käsitöölised. Toimuvad nii käsitööesemete kui ka uute raamatute esitlused. Saab süüa eesti toite ja kuulata eesti muusikat. Saate tutvuda käsitöökoolide, muuseumide ja teiste selle valdkonnaga seotud asutustega.

Mardilaat peetakse alati mardipäevaeelsel nädalavahetusel, neljapäevast pühapäevani. Käsitöö-öö, mida 2009. aastal uuendusena tervitati, on kujunenud traditsiooniks.

Tänu laadal mitmekesisusele on esindatud kõik Eesti paigad ja nende käsitöö. Kohal on töötubasid korraldavad meistrid. Tänavune laat on keskendunud Kihnu käsitööle ning erilist tähelepanu on pööratud noortele, kuna käimas on noorte käsitöö kasvuaasta pealekasv.

Lisaks on käsitöökirjandust müüvad kirjastused, piirkondlikke maitseid pakkuvad toidutootjad ning käsitööd õpetavad ja oma töid eksponeerivad koolid. Saab muusikat kuulat ja saab tantsida.

Asukoht ja parkimine:

Parkimisvõimalused autoga tulijatele leiab mugavalt otse Suurhalli külgedelt ja eest. Samuti jäävad lähedusse kõrvalasuvate kaubanduskeskuste parklad. Parkimine Suurhalli ümbruses on tasuta.

Korraldaja info:
info@folkart.ee
+372 5187812