Lindora laat

Lindora laat toimub 28. oktoobril 2023 kell 08:00-16:00 Lindora külas, Võru vallas, Võrumaal. Laata peetakse Lindora teeristis, Setomaa ja Võrumaa piiril.

Lindora laat on olnud maarahva jaoks tähtis kauplemis- ja kohtumispaik. Kui varasemal ajal sai Lindoral kokku peamiselt lähiümbruse rahvas, siis praegusel ajal tullakse sinna ka mujalt Eestist ning uudistajaid on välismaaltki.

Lindora küla on olnud ümbruskonnas laatade poolest kuulus juba pikka aega, sest esimene laat peeti siin juba 1920. aastate alguses. Laat hakkas toimuma iga aasta 28. oktoobril – sõltumata nädalapäevast. Algselt kaubeldi ainult koduloomadega. Hiljem hakati kaubitsema veel tööstuskaupadega, omavalmistatud esemetega, käsitööga ja aiasaadustega. Ei puudunud ka koduõlu. Lindora laata teatakse kui Eesti ainsat järjepidevalt toimunud maalaata, mida on rahva enda algatusel peetud.

Traditsiooniks on kujunenud omanäoline kultuuriprogramm, mida pakuvad esinejad mitmelt poolt. Kes kord juba ära käinud on, see tuleb järgmisel aastal jälle!

Lindora laat 2022 video:

Lindora laat asukoht:

Lindora laat on üks Eesti armastatumaid ja traditsioonilisemaid laatasid, mis toob kokku laia valiku käsitööd, kohalikku toidukultuuri, meelelahutust ja muid meeldivaid tegevusi. Külastajad saavad nautida laada atmosfääri, avastada unikaalseid käsitöötooteid, maitsta kohalikke hõrgutisi ning osa saada mitmekülgsest meelelahutusprogrammist.

Lindora on Võrumaal Võru vallas asuv küla.

Korraldaja info:
linnus@vastseliina.ee