Kostitee päev – laat ja lõikuspidu

Kostitee päev – laat ja lõikuspidu toimub 15. oktoobril 2022 Postiteel, Ihmarus.

Alates kella 10:00 toimub laat, kus on esindatud eelkõige Vana-Võrumaa piiridesse jääv kaupleja või tootja, aga müügikoha leiab ka kaugemalt kandi väärikas käsitöö ja maitseelamus. Kostitee Päeval on sobivaks kaubaks kõik see, mis rahvalik, vajalik, toitev ja maitsev, elus ja elutu, soojendav ja jahutav. Eriti tervitatav, kui see on toodetud Lõuna-Eestis. Kauplemiskohtadeks on müügilauad külamaja sees ja telgid külamaja ümbruses. Inventari võtab igaüks ise kaasa. Külamajas saame eelneval kokkuleppel anda ka kohalike laudu.

Otsime ka oma lemmiktoitu, seepärast on välja kuulutatud POSTITEE MAITSE 2022 võistlus, kus valitakse parim pruukost. Ootame võistlema sööke ja jooke, mis võiks olla valmistaja arvates Tartumaad ja Võrumaad ühendava Postitee nimelise toiduauhinna tiitli väärilised. Tulgu need siis koduköögist või väiketootja kojast.

Lisaks erikategooriad: parim karask, parim puskar ja parima omavalitsuspirukas. Võistlustoidud võtame vastu ajavahemikul 10.00-11.00. Mekkimine toimub külamajas 11:00-13:00. Võitjad kuulutame välja ~13:30.

Õhtul lõikuspidu meiekandi bändiga COUNTRY ROAD. Sissepääs omadele tasuta, teistele annetusega.

Korraldaja info

laat@ihamaru.eu