Kõrveküla mihklipäeva laat

Kõrveküla mihklipäeva laat toimub laupäeval, 23. septembril 2023 kell 11:00-15:00 Kõrveküla vana spordihalli kõrval paisjärve ääres.

Rahvakalendris on 29. september mihklipäev. Mihklipäev on püha, mis tähistas põllutööde lõppemist ning tubaste tööde algust. Meie tähistame Mihklipäeva nädalakese varem ja oma küla moodi.

Toimub hoidiste konkurss “Lemmikhoidis 2023”. Külla tuleb Eesti Põllumajandusmuuseum. Tutvustame projekte Erasmus+ Green Leadership ja Põllumajandusministeeriumi kampaaniat ringmajaduse populariseerimiseks ja toidu raiskamise vähendamisest.

Kohapeal saab maitsta leivapankooke (valmistatud seisma jäänud, kuivanud leivast) ja hoidiseid, tutvuda Peedist pesumasina projektiga, mille raames iga külastaja saab rääkida oma kodustest hoidistest ja perekonna lemmikretseptidest.

Tartu koduta loomade varjupaik ootab tutvuma oma tegevusega ja meisterdab lastega kiisudele mänguasju.

Kell 12:00 saab näha hobuste koolisõidu demonstratsiooni. Lisaks võistlushobusele on külas ka sõbralik suksu Võitur, kes soovib pai ja kokkuleppel teeb ka väikse sõidu.

Samuti ootavad pai Vahe talu lemmikud(linnud ja küülikud).

Ürituse ajal tegutseb sügisandide, käsitöö ja taimelaat. Tule osta ja müü (müügikoht tasuta). Paras aeg on üleliigne aiakraam õunad, kõrvitsad, kartulid jm letile panna. Kui sa oled sellest kraamist juba midagi head valmistanud (mahlad, moosid, küpsetised jne), siis on just õige hetk need turule paisata. Käsitöö on ka oodatud.

Korraldaja info:
Kõrveküla maanaiste selts Miina
Meeli Kruus
+372 55524237