Kõivualutse laadapäev

Kõivualutse päev leiab aset Põlvamaal, Kanepi vallas, Ihamaru külas Eesti ilusamaks maanteeks peetava Postitee äärsel neljarealisel kasealleel 8. juunil 2024 algusega kell 9:00.

Toimub laat selle parimas tähenduses, kus on esindatud eelkõige Vana-Võrumaa piiridesse jääv kaupleja või tootja, aga müügikoha leiab ka kaugemalt kandi väärikas käsitöö ja maitseelamus. Päeva sisustab rikkalik kultuuriprogramm. Toimub ka Postitee Puupäevade skulptuuride oksjon.

Kõivualutse laadapäev 2023 info:

Kõivualutse laadapäev

Kõivualutse päeva kaitsev kaseallee on meie küla ilusaks sümboliks olnud aastakümneid. Soovime seda ligi pooleteist kilomeetri pikkust teelõiku pühitseda ja tunnustada turupäevaga, kus on kauplemist ja toidupoolist. Siin on ruumi pidada lugu heast kauplemistavast ning kaupmehed on lahedasti kasepuude alla oma müügikohad seadnud.

Lettidel on kõik rahvalik, vajalik, toitev ja maitsev, elus ja elutu, soojendav ja jahutav. Erilise au sees ja oodatud on käsitöölised, aednikud ning meistrid, kelle kaubaks on Lõuna-Eestile iseloomulik talutoodang või toidumoon.

Elevust tekitavad seekord laadale tulnud LAHEDA MUTID.

Kell 11:00 Esineb rahvamuusikaduo SUITS JA KOOL

Kell 12:00 toimub suur puuskulptuuride oksjon.

7.-10. juunil aset leidev puunikerdajate festival POSTITEE PUUPÄEVAD lõpeb laadal toimuva oksjoniga. Puupäevade kohta leiab infot siit: Postitee Puupäevad

Lisaks lubasid enda pillimänguoskusi näidata Kanepi lõõtsahuviliste grupp HANED LUIGED. Pika kaseallee all võib leida teisigi muusikuid, kes on oma pillid üles seadnud.

Ja kui tundub, et tahaks midagi veel siinkandis läbi teha, siis naaberkülades on ju näiteks Maanteemuuseum ja Põlvamaa talurahvamuuseum ning kogu Postiteel erinevaid vaatamis- ja kogemisväärtusi. Vt Postitee.ee

Asukoht:

Korraldaja info:
Ristikhein MTÜ
laat@ihamaru.eu
+372 5136470
Koduleht