Jõuluturud ja jõululaadad

Jõuluturg on parim koht, kui otsid jõuluvana kingikotti midagi erilist ja soovid, et jõulumeeleolu hinge poeks. Jõululaadad pakuvad ka põnevat käsitööd ja kohalike väiketootjate tooteid, mis on hea vaheldus masstoodangule, mida müüakse supermarketites. Kaubavalik on jõululaadal alati põnev ja mitme külgne, kingiideid leiab laadalt igaüks.

Jõuluturult ei puudu ka traditsiooniline jõuluglögi ja piparkoogid. Kui veab, on kohal ka jõuluvana, kellele oma pühadesoovid saad ise edastada. Meeleolu loovad pillimehed ja esinejad. Jõululaat pakub lastele põnevaid tegevusi ja õpitubasid. Jõuluturud on mõnus jõulueelne koosolemine muusika, tantsu ja meelelahutusega. Kui varbas hakkab pisut külm, siis väike tassike hõõgveini rosinate ja mandlitega on kohustuslik jook.

Kui soovid esimesed jõulukingid juba varakult ära osta, siis mõned jõululaadad toimuvad ka novembris. Eesti kõige uhkem jõluturg on kindlasti Tallinna raekoja platsi jõuluturg, mis kestab terve detsembrikuu. Jõulukaunistustega ja tuledega on kaunilt dekoreeritud Tallinna vanalinn ja suur jõulukuust. Aga kindlasti külasta ka teisi nt: Tallinna jõuluturg, Tartu jõululaat, Pärnu jõuluturg, Viljandi jõululaat jpt. Ära unusta valida välja jõuluvanale lugemiseks ka üks tore jõululuuletus.

DETSEMBER 2024 – jõululaadad

AegNimiAsukoht
DetsemberJõuluturud ja laadadüle Eesti
07.12.Mustamäe keskuse jõulukingituste laatHarjumaa
07.12.T1 Suur jõululaatHarjumaa
07.12.Kodu käsitöölaatPõltsamaa
08.12.Põhja-Tallinna suur jõululaatHarjumaa
08.12.Mustamäe keskuse jõulukingituste laatHarjumaa
13.12.Hiiumaa Talvine Käsitöö- ja omatoodangu laatHiiumaa
14.12.Mustamäe linnaosa jõululaatHarjumaa
14.12.Hiiumaa Talvine Käsitöö- ja omatoodangu laatHiiumaa
14.12.Tartu jõululaatTartumaa
18.12.Tallinna kollektsionääride laatHarjumaa
20.12.Tartu jõuluturgTartumaa
21.12.Jõulumüük Mustamäe KeskusesHarjumaa
21.12.Tartu jõuluturgTartumaa
22.12.Jõulumüük Mustamäe KeskusesHarjumaa

jõuluturg