Hea Toidu Festival – Grillfest

Grillfest 2024 toimub looduskaunil Pärnu Vallikääru aasal reedel ja laupäeval 7.-8. juunil 2024 kell 11.00-23.59

Festivali traditsioonilised peaesinejad on Eesti ja kogu regiooni parimad grilliroad. Festivalil toimub palju uut ja maitsvat, aga ka Grillfesti traditsioonilised üritused: Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillfest, Koolidevahelised meistrivõistlused grillimises – Grillium, Üleriigiline kalapüügivõistlus – Kalake, Grillfest Bikini ja Ranna Fitness showkonkurss, Arno Uutma kabesimultaan ja palju muud põnevat! Festivali ajakava: www.grillfest.ee

Hea Toidu Festival – Grillfest toimub igal aastal juunikuu teisel nädalavahetusel Pärnus, looduskaunil Vallikääru aasal. 30 000 m2 suurune festivaliplats on valmis vastu võtma kümneid tuhandeid külastajaid, sissepääs on kõigile tasuta!

Vallikääru aasal ja pargis toimub ka Hea Toidu Laat.

Hea Toidu Festival - Grillfest 2024

Grillfest ei ole juba ammu ainult rahvalik kogupere-grillipidu, vaid mitmekülgne ja sisukas toidufestival, kuhu on oodatud rõõmsad inimesed, kellele meeldib kaunis looduses ja heas seltskonnas huvitavat ja maitsvat toitu ning head kultuuriprogrammi nautida. Festivali missiooniks on tutvustada maailmale Eesti kaasaegset toidukultuuri, kvaliteetseid ja põnevaid toidutooteid ja teenuseid. Pärnus toimuvat Grillfesti külastab igal aastal kuni 50 000 inimest, festivalil osalevad sajad toidutoodete ja -teenuste pakkujad.

Festivali korraldajatel on õnnestunud suurest toidupeost arendada balti- ja põhjamaade regioonis omanäoline huviväärsus, mida lisaks kümnetele tuhandetele kodumaistele toidusõpradele külastab igal aastal ka suur hulk väliskülalisi. Põnev ja maitsev toit serveerituna looduskaunis paigas hea kultuuriprogrammi ja mõnusa festivalimeluga moodustab nauditava terviku, millest soovib osa saada igaüks. Lisaks pakub Grillfest tasuta sissepääsu ja eeskujulikku festivalikorraldust.

Festivaliala on jaotatud neljaks suureks teema-alaks. Eesti Toidulaadal osalevad enamasti väiketootjad ja käsitöölised. Festivali südamesse ehk tootjate ja restoranide alleele rajavad oma esindusplatsid suurtootjad ja maaletoojad, restoranid, baarid ja kohvikud ning siin asub ka lemmikloomarestoran. Grillivõistluste alleel selgitatakse festivali esimesel päeval Grilliumi võistlusel riigi parim grillivõistkond õppeasutuste ja noorteorganisatsioonide seast ja teisel päeval Eesti meister grillimises. Reede päeval kutsub omanimelisele kabesimultaanile 24-kordne Eesti meister Arno Uutma ja laupäeval peetakse Vallikraavi kaldal Üleriigiline Kalapüügivõistlus – Kalake. Mõlemal festivalipäeval toimub showkonkurss Grillfest Bikini ja Ranna Fitness. Festivali suur ja uhke Väikse Tomi mängumaa sisustatakse erinevate tegevuste ja atraktsioonidega kõige väiksemate toidusõprade rõõmuks.

Toidufestivali peaesinejaks on igal aastal huvitav ja maitsev toit. Festivali lavadel tutvustatakse uut toidukaupa, Eesti Grilliliit annab Eesti Grilli Galal aastaauhinnad edukaimatele toodetele ja tootjatele ning esinevad suurepärased artistid igale heale maitsele. Grillfesti festivalipäevad lõpetab Suur Pauk ilutulestik. After-Grill peod jätkuvad festivali ametlikes klubides.

Asukoht ja parkimine:

Korraldaja info:
Eesti Festivalid
info@grillfest.ee
+372 554 3000