Hauka Laat

Hauka laat toimub 10.-11. augustil 2024 Antslas. Hauka Laat on pikima traditsiooniga laat Eestis, mis toob kokku kauplejaid ja ostjaid tervest Baltikumist. Lisaks väga laiale kaubavalikule, on Hauka Laat tuntud ka rikkaliku meelelahutusprogrammi poolest.

Hauka Laat 2024

Hauka laat on kõikidele külastajatele TASUTA! Lisaks laadamelule toimuvad õhtuti ka tasulised kontsertid ja Romuralli, pakkudes meeliületavaid elamusi.

Täpsemat infot laada programmide kohta leiate Hauka Laada kodulehelt ja sotsiaalmeediast paar kuud enne üritust.

KÄSITÖÖ – käsitöö ala asub peamiselt Jaani tänaval, kuid käsitöökaupa leiab ka “mitmesuguse kauba” alalt.

TEHNIKA – Peamiselt on tehnika koondunud Coop Konsumi (Kreutzwaldi 4a) ette parklasse.

EHITUS – ehitusega seotud ettevõtted on peamiselt koondunud kesklinnas Veski tänavale, toidupargi kõrvale. Erineva kujuga saunu ka kümblustünne leiate kesklinna pargist (Jaani ja Põllu tänava vahel).

TOIT – toidupark asub Veski tänava ääres, kust leiab mitmekesise menüüga toitlustajaid. Erinevaid suitsulihatooteid leiate Kreutzwaldi tänavalt ja kesklinna pargi keskelt. Veski tänaval (Konsumi juures) asub ka Võrumaa kohalike toidutootjate müügipunkt, mis on koondunud UMA MEKK märgi alla.

TÖÖSTUSKAUP – riided, jalatsid, peakatted, mänguasjad, köögitarvikud ja paljud muud vajalikud kaubad leiate peamiselt Kooli tee ja Tamme tänavalt.

LASTELE – lastele on atraktsioone mitmes kohas. Posti tänava äärselt lastealalt leiate batuudid, zorb pallid, elektriautod, täpsuslaskmise jm. Batuut on ka kesklinna pargis. Toiduplatsi taga asuvas pargis asub Ranna Rantso väikeloomade loomaaed ning ponisõit.
Antsla gümnaasiumi vastas (Tamme ja Kooli tee tänava ristis) asub teine suurem lasteala koos rikkaliku laste mänguväljakuga. Lisaks toimub seal ka ponirakendi sõit, ning tiigil saab proovida veepallide sees hullamist.

MEELELAHUTUS – Hauka Laat on tuntud oma rikkaliku meelelahutusprogrammi poolest. Sündmused toimuvad neljas asukohas – päevasel ajal laadalaval, ning õhtuti laululaval, augulaval ja staadionil.

Kohtumiseni laadapealinnas Antslas!

Kaart:

Antslas toimunud sügislaadast (Antsla laat) kirjutati Maarahva kalendris juba 1930. aastal, Hauka Laada nime all toimub üritus alates 1963. aastast. Tänaseks päevaks on Hauka Laadast kujunenud kogu Antslat hõlmav suurüritus, mis ei piirdu ainult kauplemisega. Laadal on esindatud mitmed tootjad ja maaletoojad, autofirmade esindused, erinevad käsitöö-, tööstus- ja aiakaupade müüjad. Laat on muutumas üha enam messilaadseks, kus põhieesmärgiks ei ole ainuüksi kaupade müük, vaid ka oma toodete ja teenuste tutvustamine.


Hauka Laat on üks Eesti silmapaistvamaid ja mitmekesiseid laatasid, kus kohtuvad käsitöö, kunst, kohalik toidukultuur ning meelelahutus. Laadal saavad külastajad avastada ainulaadseid käsitöötooteid, maitsa hõrgutavaid kohalikke toite ning nautida mitmekülgset meelelahutusprogrammi.

Korraldaja info:
MTÜ Hauka Laat
+372 5560 6860
info@haukalaat.ee
www.haukalaat.ee