Hauka Laat

Hauka laat toimub 12.-13. augustil 2023 Antslas.

Hauka Laat on pikima traditsiooniga laat Eestis, mis toob kokku kauplejaid ja ostjaid tervest Baltikumist. Lisaks väga laiale kaubavalikule, on Hauka Laat tuntud ka rikkaliku meelelahutusprogrammi poolest.

Hauka Laat 2023

Hauka Laat tähistab sel aastal oma 120. sünnipäeva. Juubelihõnguline laat toimub 12.-13. augustil laadapealinnas Antslas.

Hauka Laat on külastajatele TASUTA! Tasulised on vaid õhtused kontserdid ja Romuralli. Täpsem info programmi kohta on leitav Hauka Laada kodulehelt ja sotsiaalmeediast paar kuud enne üritust.

Programmi üldine ülesehitus on tarditsiooniliselt järgmine:

Reedel, 11. august 2023:
Kontserdid Antsla augulaval ja laululaval.
Kell 21:00 Antsla augulaval Rein Rannap & Ott Lepland.
Kell 21:00 laada avapidu Antsla laululaval – Terminaator, Alika Milova & band, Merlyn Uusküla, Hunt, DJ Marko Vuks.

Laupäeval, 12. august 2023:
Laat avatud kauplemiseks kell 9:00-17:00.
Tegevused ja etteasted laadalaval kogu päeva vältel. Õhtul: romuralli Antsla Laululaval ja kontserdid Antsla augulaval ja staadionil.
Kell 12:00 ja 13:00 laadalaval Gerli Padar-Parmas
Kell 15:00 Rrmuralli Antsla laululaval, ansambel Kärbikud ja retrokiirabi DJ-d.
Kell 18:00 staadionikotsert Antsla staadioli – Smilers, Shanon, Väikeste Lõõtspillide ühing, Siimi.
Kell 21:00 kontsert Antsla augulaval – Kadri Voorand & Mihkel Mälgand, Anett & Johannes Laas, Sanna.

Pühapäeval, 13. august 2023:
Laat avatud kauplemiseks kell 9:00-15:00.
Tegevused ja etteasted laadalaval kogu päeva vältel.
Kell 11:00 ja 13:00 laadalaval Mait & Mikki Maltis.

Müügikohtade broneerimine algab 1. juunil 2023. Selleks tuleb täita ankeet, mille leiate alates nimetatud kuupäevast meie kodulehelt ja Facebookist.

KÄSITÖÖ – käsitöö ala asub peamiselt Jaani tänaval, kuid käsitöökaupa leiab ka “mitmesuguse kauba” alalt.

TEHNIKA – Peamiselt on tehnika koondunud Coop Konsumi (Kreutzwaldi 4a) ette parklasse.

EHITUS – ehitusega seotud ettevõtted on peamiselt koondunud kesklinnas Veski tänavale, toidupargi kõrvale. Erineva kujuga saunu ka kümblustünne leiate kesklinna pargist (Jaani ja Põllu tänava vahel).

TOIT – toidupark asub Veski tänava ääres, kust leiab mitmekesise menüüga toitlustajaid. Erinevaid suitsulihatooteid leiate Kreutzwaldi tänavalt ja kesklinna pargi keskelt. Veski tänaval (Konsumi juures) asub ka Võrumaa kohalike toidutootjate müügipunkt, mis on koondunud UMA MEKK märgi alla.

TÖÖSTUSKAUP – riided, jalatsid, peakatted, mänguasjad, köögitarvikud ja paljud muud vajalikud kaubad leiate peamiselt Kooli tee ja Tamme tänavalt.

LASTELE – lastele on atraktsioone mitmes kohas. Posti tänava äärselt lastealalt leiate batuudid, zorb pallid, elektriautod, täpsuslaskmise jm. Batuut on ka kesklinna pargis. Toiduplatsi taga asuvas pargis asub Ranna Rantso väikeloomade loomaaed ning ponisõit.
Antsla gümnaasiumi vastas (Tamme ja Kooli tee tänava ristis) asub teine suurem lasteala koos rikkaliku laste mänguväljakuga. Lisaks toimub seal ka ponirakendi sõit, ning tiigil saab proovida veepallide sees hullamist.

MEELELAHUTUS – Hauka Laat on tuntud oma rikkaliku meelelahutusprogrammi poolest. Sündmused toimuvad neljas asukohas – päevasel ajal laadalaval, ning õhtuti laululaval, augulaval ja staadionil.

Kohtumiseni laadapealinnas Antslas!

Kaart:

Antslas toimunud sügislaadast kirjutati Maarahva kalendris juba 1930. aastal, Hauka Laada nime all toimub üritus alates 1963. aastast. Tänaseks päevaks on Hauka Laadast kujunenud kogu Antslat hõlmav suurüritus, mis ei piirdu ainult kauplemisega. Laadal on esindatud mitmed tootjad ja maaletoojad, autofirmade esindused, erinevad käsitöö-, tööstus- ja aiakaupade müüjad. Laat on muutumas üha enam messilaadseks, kus põhieesmärgiks ei ole ainuüksi kaupade müük, vaid ka oma toodete ja teenuste tutvustamine.


Hauka Laat on üks Eesti silmapaistvamaid ja mitmekesiseid laatasid, kus kohtuvad käsitöö, kunst, kohalik toidukultuur ning meelelahutus. Laadal saavad külastajad avastada ainulaadseid käsitöötooteid, maitsa hõrgutavaid kohalikke toite ning nautida mitmekülgset meelelahutusprogrammi.

Korraldaja info:
MTÜ Hauka Laat
+372 5560 6860
info@haukalaat.ee
www.haukalaat.ee