Eesti Mee Festival

Eesti Mee Festival toimub laupäeval, 19. augustil 2023 Narvas Fama keskuses.

Narva elanikke ja kõiki meesõpru ootab maitsev ja tervislik üritus, mis toob kokku meetootjad üle Eesti.

Festivali peamine eesmärk on pakkuda ainulaadset võimalust sukelduda loodusliku mee maailma ning tutvuda selle maitse- ja lõhnavaliku mitmekesisusega. Laat algab kell 10:00, kus külalised saavad nautida tootjate poolt pakutud erinevate meesortide degusteerimist.

Kuid see pole veel kõik! Alates kell 11:00 ootab teid põnev meelelahutusprogramm:

  • Traditsioonilised talumängud – süvenege talumeeleolu atmosfääri ja proovige oma oskusi põnevates võistlustes.
  • Eesti mee degusteerimine – õppige eristama mee maitsete peeneid nüansse ja saate teada palju huvitavat mee tootmise kohta. Festivali külalised saavad anonüümselt hääletada oma lemmikmee poolt ning kõikide vahel loositakse välja 5 liitrit naturaalset mett.
  • Alex Kohviku meistriklass võimaldab teil vaadata meega valmistamise kulisside taha ja õppida, kuidas luua tõelisi kulinaarseid meistriteoseid. Näiteks saab igaüks valmistada salatit pirnidest, juustust ja meest. Kohustuslik on teha meega magustoit “Kama”.
  • Folklooriansambli “Mini MTJ” esinemine annab teile ainulaadse võimaluse süveneda eesti rahvamuusika ja -tantsu maailma.

Mesi ei ole mitte ainult hämmastavalt maitsev toode, vaid ka uskumatult kasulik inimese tervisele. See on tuntud oma põletikuvastaste ja antimikroobsete omaduste poolest, samuti on see võimeline tugevdama immuunsüsteemi. Mesi on rikas vitamiinide ja antioksüdantide poolest ning aitab võidelda ka hooajalise allergiaga.

Festivali korraldavad Eesti Mee Ühistu TÜ ja MTÜ WILDSTREAM PRIA programmi toel. Üritusel on võimalik kohtuda ja suhelda meetootjatega, kes tegelevad ainult ehtsa ja kvaliteetse meega.

Korraldaja info:
MTÜ WILDSTREAM
info@wildstream.ee