Avinurme tünnilaat

Avinurme Tünnilaat toimub reedel, 23. juunil 2023 kell 09:00-17:00 Avinurmes (Võidu tänav 16, Avinurme alevik, Avinurme vald, Jõgeva maakond).

Jaanilaat toimub taas Avinurme alevikus. Eesti üks suurimaid maalaatasid, kus põhirõhk on puidu käsitööl. Müügil korvid, puidust aiamööbel, saunakibud jne. Traditsiooniliselt on erinevaid kauplejaid, väljapanekuid ja näitusi ning mitmekesine kultuuriprogramm ja Peipsi toit kõik ühest kohast.

Avinurme tünnilaat

Õhtul süüdatakse jaanituli ja kõik osalejad on oodatud simmanile ansambli saatel jalga keerutama.

Avinurme nime on laiemalt tuntuks teinud kohalik Avinurme Tünnilaat, mis iga jaanipäeva paiku Avinurmes aset leiab. Algusaastatel Pütilaadana tuntud ürituse ellukutsujaks oli kohalik Avijõe Selts ja selle loomise eesmärgiks oli aidata kaasa kohaliku elu ja traditsioonide arengule. Esimene Avinurme pütilaat toimus 23. juunil aastal 2000.

Müügiplatsil võtab kohad isse parim valik käsitööesemeid, puidutooteid, aiakaupa ja palju muud. Tünnilaval tempokas meelelahutusprogramm igale eale. Esinejaid tuleb lähemalt ja kaugemalt. Tantsusammule annavad rütmi Kõrsikud. Aktiivsed mängud, võistlused ja laadaloterii. Päeva juhivad lõbusalt Mari ja Jaanus.

Avastamisrõõmu jätkub üle Avinurme. Kultuurikeskuses näitus “Aleci unistus saada linnaks”. Kodused hõrgutised saadaval Apteekri Puhvetist. Ootamas ajavaka pärandiala ja meestehoid. Puiduaoas kaunis kästiöö ja head pakkumised. Pastoraadis põnevat tegevust ja häid maitseid. Hosteli juures Avinurme vanavara. Sõidab kuulus Avinurme rong.

Kell 14:00 Avirume kirikus Marek Sadam. Kell 20:00 Avirnume Suveteatri etendus “Kassijaht”. Õhtul soojendab südameid kõige kuumem jaanituli. Jalga saab keerutada simmanil ansambliga Folkmeister. Öö jätkudes tantsutab DJ Ringo Saar.

Sissepääs laadaplatsile 3€. Eelkooliealised tsasuta.

Asukoht:

Avinurme asub Eesti idaosas Rakvere-Mustvee maantee ääres Tudulinna tee lahkmel.

Korraldaja info:
tynnilaat@gmail.com
+372 5298874
Koduleht

Uudised:
Avinurme tünnilaat toimus juba 20. korda (ERR, 23.06.2019)