Avinurme tünnilaat

Avinurme Tünnilaat toimub pühapäeval, 23. juunil 2024 kell 09:00-17:00 Avinurmes (Võidu tänav 16, Avinurme alevik, Avinurme vald, Jõgeva maakond).

Avinurme tünnilaat on traditsiooniline ja Eestis tuntud jaanilaat, mis 2024. aastal toimub juba 23. korda.

Tünnilaadale on eelkõige oodatud kauplejad, kes pakuvad puidust käsitööd, aga ka muud ehedat ja eestimaist käsitööd. Avatud on taimeala, toiduala ja laadarestoranid. Häid maitseid pakuvad Avinurme jahimehed ning ka sel aastal ootame kauplema õpilasfirmade esindajaid. Laadaloterii peaauhind on sel aastal ahiküttega kümblustünn, mille paneb välja firma ECOSAUNA, lisaks palju muid auhindu, mis loositakse välja laadakülastajate piletite alusel.

Tünnikujulisel vabaõhulaval toimub kogu laadapäeva vältel meeleolukas kultuuriprogramm. Sel aastal on laada teemaks “Kultuuririkkuse aasta”. Lastele on oma ala vahvate atraktsioonidega ja sel aastal on tulemas ka vahva lasteprogramm “Maale vanaema-vanaisa juurde”. Peaesinejaks laadalaval CURLY STRINGS, lisaks kohalikud kultuurikollektiivid oma tuntud headuses ning külalised lähemalt ja kaugemalt.

Traditsiooniliselt kuulub laadapäeva juurde kell 14.00 Avinurme kirikus algav kontsert ja sel aastal annab kontserdi Estonian Voices.

Terve Avinurme alevik on kui üks suur laadaküla- avatud on Avinurme Puiduait – Eesti suurim puidukaubamaja, hosteli juures toimub vanavaralaat, kohe hosteli vastas (Võidu tn.5) ootab külastajaid mõnusa atmosfääriga ja populaarne Meestehoid, kehakinnitust saab Apteekri puhvetist ja Avinurme pastoraadi laadarestoranist.

Avinurme Ajavakk (asub samuti aadressil Võidu tn.5) on mitmel aastal avanud uksed käsitöökotta ja loonud puiduaida kõrvale pärandiala, kultuurikeskuses on avatud näitused, kaasa löövad erinevate tegevustega Avinurme piirkonna külad jpm.

Loomulikult kuulub laadapäeva juurde kuulus Avinurme rong, mis teeb soovijatele lõbusõitu!

Õhtune programm vabaõhulaval algab kell 20:00 Avinurme Suveteatri etendusega, lisaks jaanituli ja simman ansambliga Kurjad Plaanid.

Pääse laadaplatsile 3€. Kauplejate info leitav kodulehelt.
Parklad asuvad laada-ala vahetus läheduses.

Asukoht:

Avinurme asub Eesti idaosas Rakvere-Mustvee maantee ääres Tudulinna tee lahkmel.

Korraldaja info:
Avinurme Tünnilaat MTÜ
laat@avinurme.ee
+372 53415646
Koduleht

Uudised:
Avinurme tünnilaat toimus juba 20. korda (ERR, 23.06.2019)