Avatud Talude Päev

Avatud Talude Päev toimub 15.–16. juuli 2023 üle Eesti. Loomad ja taimed, põnev tehnika, ehe talutoit, töötoad ja ekskursioonid. Külastajaid ootavad nii suuremad farmid kui ka väiksemad talud, põnevad loomad ja taimed, vinge põllumajandustehnika, päris talutoit, ekskursioonid, töötoad ja veel palju põnevat.

Avatud Talude Päev 2024 toimub juulikuus.

Avatud Talude Päev

Avatud talude päev pakub lisaks talude külastamisele ja igapäevase taluelu tundmaõppimisele hea võimaluse luua kontakti kohalike väiketootjatega, teha tehinguid taimemüüjatega, uudistada põllumajandusmasinaid ja loomi ning vajadusel saada vajalikke näpunäiteid esimeste katsetuste tegemiseks põllumajanduse või aianduse vallas. Igal talul on oma programm, millega näidatakse oma talu eripärasid. Tule maale ja vaata, kuidas kasvab Eesti toit!

Avatud Talude Päev

Avatud Talude Päev on päev, mil paljud talud ja põllumajandusettevõtted avavad oma uksed külastajatele, et tutvustada põllumajandust, taluelu ja toidutootmist. Avatud Talude Päev pakub inimestele võimalust külastada erinevaid talusid, osaleda ekskursioonidel, näha loomi, proovida erinevaid talutooteid ja saada rohkem teavet põllumajandusega seotud teemade kohta.

Talud tutvustavad külastajatele, kuidas toimub näiteks põllupidamine, loomakasvatus, piimatööstus, köögiviljakasvatus või mesindus. Külastajad saavad näha, kuidas toimub toidu tootmine, millised on loomade elutingimused ja kuidas põllumehed oma igapäevast tööd teevad.

Avatud Talude Päev on suurepärane võimalus linnainimestele ja teistele huvilistele lähemalt tutvuda Eesti põllumajanduse ja toidutootmisega ning saada aimu sellest, kust tulevad meie toidulaual olevad toiduained. Samuti aitab see üritus edendada suhtlust põllumajandustootjate ja tarbijate vahel ning tekitada teadlikkust maapiirkonna elust ja väljakutsetest.

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Põllumajandusuuringute Keskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.

Osalevate talude nimekirjaga saad tutvuda avatudtalud.ee kodulehel. Vaata ka Avatud talude andmebaasi.

Korraldaja info:
reve.lambur@metk.agri.ee
+372 5298009
christiana-gabriela.kristal@metk.agri.ee
+372 53003674